Sağlık için yaratıcı tasarımlar

Spine Corrector / Omurga Düzeltici nedir? Neler yapılabilir?

Spine corrector vücuttaki kasları gerebilen ve esnekliği arttırabilen pilates için tasarlanmış çok kaliteli bir ekipmandır.Özellikle Joseph Pilates tarafından 1970’lerde geliştirilen ve evde yapılan pilates egzersizlerine takviye olarak kullanımlarında omurga stabilitesine mükemmel bir ek destek sağlayan kullanışlı bir cihazdır.Omurgayı güçlendirmek,karın boşluğunu,sırt ve omuz kaslarını tam ortalamak için özel olarak tasarlanmıştır.

Omurganın doğal eğriliğinin korunmasına ve düzgün ayarlanmasına yardımcı olur.Ayrıca göğüs kaslarına ve yumuşak dokularına sıkışma algısını azaltmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bunlar kullanım sonrasında kişinin Gece Uyku Kalitesini arttıracaktır.Yaşlandıkça insanlarda görülen doğal omurga eğriliğinin kaybolması spine corrector ile ana kas gruplarına odaklanılarak verilen egzersizler ile önlenebilecektir.

Spine corrector kullananlar, fizik tedaviye katıldıklarını, sırt ve kas üzerinde terapötik etkileri olduğunu ve spine correctorun da aynı etkileri olduğunu bildirmektedir. Kayropraktik terapi, kas gerginliğinde benzer bir felsefe kullanır ve bunu fizyoterapistler eşliğinde pilates seanslarında ve hatta evinizin rahatlığında da yapabilirsiniz.

Her evde de güzel görünebilecek şekilde iyi tasarlanmıştır.Sadece şık görünümlü değil ayrıca da güvenlidir.Kullanımı kolay ve rahattır.İstediğiniz odada gerekirse televizyon karşısında bile kullanırken rahatça taşıyabileceğiniz portatif bir üründür.

Spine corrector sadece eğriliği bozulmuş omurganın korunmasına ve ayarlanmasına yardımcı olmakla kalmaz, örneğin eklemlerde artrit ve osteoporoz nedeniyle olan hareket kısıtlılıklarında ,kilo vermeye yardımcı olmak,duruş eğitimi gibi diğer tıbbi ve fiziksel durumlara yardım etmek için de kullanılır. Elbette, herhangi bir egzersiz programında olduğu gibi, başlamadan önce doktorunuzun ve fizyoterapistinizin iznini almalısınız.

tr_TRTurkish